• UK
  • RU
  • Вибір цифрового піаніно

    Як зробити вибір цифрового піаніно – наші роздуми.


    Запитання про те, якими критеріями і поняттями оперувати при виборі електронного піаніно піднімався в інтернет-мережі неодноразово, в чому я особисто переконався при спробі за кілька днів перечитати матеріали з даного питання, в тому числі форуми, де подібна тематика обговорюється вже кілька років. Теоретичного матеріалу з рекомендаціями про купівлю електронних піаніно в мережі цілком достатньо.
    Що ж такого нового вирішив розповісти нам автор цієї нотатки, запитаєте ви? Якщо інформації греблю гати і нікому не складе труднощів набрати в пошуковиках пару фраз, щоб знайти в мережі інформацію, що стартує з короткої словесної історії створення цифрового піаніно і не закінчується в розлогі дерева додаткових гігабайт технічної інформації та рекомендацій на рівні вищої математики та фізики звуку?
    Чи є необхідність казати, що більшу частину подібних постів нормальна людина просто не подужає. Картинок немає, багатошарові семпли роялів витають навколо, різно-зважені клавіатури цокають і шкіряться посмішкою з 88 нот. Ось, як кажуть, і вибрав електронне піаніно для дому. Головний біль, втома очей, повний хаос в душі, сумнівів стає більше з кожною хвилиною вивчення різних премудрих понять.

    Як професійний піаніст і викладач з музичної освіти, багато років я небезпідставно скептично ставився до самої ідеї заміни фортепіано цифровим піаніно. Доля дала мені шанс професійно вчитися грі на роялі, у квартирі їх було цілих два (!), Тому заняттю були присвячені цілих 18 років мого дитинства і юності. Кілька років перерви у спілкуванні з повнорозмірними клавішними інструментами НЕ загасили той запал, проте довелося перепрофілюватися і почати грати на синтезаторі.
    Звикнути, звичайно, можна, але відразу вимушений попередити батьків, охочих купити синтезатор для навчання своєї дитини грі на фортепіано, що такий експеримент – марна трата ваших грошей, нервів викладача і, як правило, вбивство бажання дитини вчитися грати на музичному інструменті. На синтезаторах можуть без шкоди для себе і оточуючих грати тільки люди, що мають професійний фах на піаніно або роялі, або кинули грати багато років тому і збурювані сьогодні почуттям ностальгії і прекрасним бажанням заповнити прогалини у своєму духовному світі.
    Батьки, пам’ятайте! Тимчасове бажання істотно заощадити бюджет може необоротно вплинути на розвиток духовного світу вашої дитини!

    Повернуся назад по тексту до питання про доцільність ще одного керівництва з придбання цифрового фортепіано. Відповім – керівництва не буде!
    А що ж? Спроба відображення моїх емоцій, відчуттів, досвіду 35-тирічного спілкування з роялями і фортепіано, а останні пару десятиліть – з електронними музичними інструментами, в т.ч. і цифровими піаніно.
    Цілком ймовірно, що я не зміг домуштрувати всі інтернет-статті та форуми про електронні піаніно, щоб дістатися до якихось заповітних всеосяжних і всепояснюючих фраз …
    Швидше за все, інше. Сьогоднішні реалії у виробництві цифрових піаніно докорінно відрізняються від того, що відбувалося років сім-вісім тому. Технології крокують вперед не тільки у виробництві комп’ютерів, хоча це найбільш наочний приклад. Стільки ж років тому мало хто міг собі уявити, що телефон буде суперкоммунікатором з чутливим до дотику екраном. А що буде завтра? Дотик до екрану вже не буде необхідним, віртуальні рухи замінять собою всі пристрої введення тексту та інформації. У цьому ми вже не сумніваємося, чи не так?

    Звичайно, піаніно і рояль теж коли-небудь зможуть бути оснащені віртуальною клавіатурою і фізично не присутніми у вашому домі. Питання в одному – як навчитися на них грати? Сидіти в шоломі з навчальною програмою?
    Мабуть я перегинаю палицю. Але тільки з одного боку. Сьогодні, у 2013 році, дуже престижно купити собі до вітальні традиційний рояль, але не у всіх в будинку є така простора вітальня. Проти роялів і фортепіано в “живому” виконанні жоден викладач ніколи не заперечував. Але придбання навіть малобюджетного піаніно з більш-менш працездатною механікою бюджетною все одно не назвеш.
    Власне, два основних фактори створення електронного (цифрового) піаніно я і перерахував вище. Малогабаритні квартири в користуванні більшості громадян світу і відсутність доходу, достатнього для купівлі американського, японського чи німецького рояля. Європа додала ще один фактор – вага інструменту, так як більшість європейців живуть на орендованих квартирах і можуть теоретично переїжджати досить часто.
    Все це і стало чудовими комерційними передумовами для створення цифрового піаніно. Перші спроби сконструювати електропіано робилися ще в 30-их роках минулого століття. Нічого або дуже мало спільного з роялями ці інструменти не мали практично протягом 60-ти років! У середині 80-их рідкісні зразки демонстрували досить приблизну імітацію фортепіанного звуку, клавіатури ж змушували піаністів гірко ридати.

    Однак виробники постійно враховували основні помилки конкурентів. 10 років тому цифрові піаніно провідних виробників вийшли на принципово новий рівень якості. Протягом останніх років цифрові піаніно змінилися ще кардинальніше, ніж за всю історію свого розвитку.
    Незважаючи на “класичну” юність, сьогодні і у мене в домівці  знайшлося почесне місце для електронного піаніно.
    Підозрюю, що наступне моє твердження може у когось викликати іронічну посмішку, але все-таки ризикну перерахувати найбільш значущих для мене виробників якісних цифрових піаніно. При цьому скажу, що я абсолютно божевільний фанат компанії Роланд (Roland).
    Тим не менш, сьогодні, в 2013-му році, зазначу клавіатурною Золотою Гілкою найбільш значущих виробників:
    Каваї – за першопрохідність у всіх сферах розробки електронних піаніно. За звук рояля, якого немає ні в одного виробника. Буквально все – екстер’єр, колірна гамма, матеріали клавіатури, відчуття і “звук, який чути в усьому світі».
    Yamaha – все гідно, різноманітний асортимент. Але дорожче аналогів і повне копіювання характеристик основного конкурента лише через рік. Клавіатури бюджетних інструментів, втім, “на смак і колір”, багато піаністів бюждетні варіанти не приймають.
    Roland, обожнювана мною компанія … Також не Піонерство в бюджетних варіантах, клавіатури якісні, звук рояля стабільний. Бюджет просто вбивчий, але вже намалювалися цікаві тенденції без зниження якості клавіатур або тонгенератора.
     Звичайно, є ще пара-ьрійка гідних до розгляду на роль домашнього улюбленця виробників цифрових піаніно, але тільки з точки зору бюджету. Відсутній довгий модельний ряд, гідні (порівняно з монстрами) клавіатури, звукоутворення, сучасна поліфонія. Компанія KORG, наприклад, відзначила свій 50-річний ювілей! Їм можна довіряти.

     Крім того, на світовому ринку присутні ще десятка півтора виробників електронних роялів і піаніно, що не відрізняються ні видатними характеристиками звуку, ні технологічними нововведеннями, ні виконанням механічних частин електронних піаніно, ні асортиментом. Тільки на перший погляд вони схожі на електронні піаніно, дотик до їх клавіатурам викликає тільки бажання негайно припинити спілкування з такою технікою. Про довговічність цих інструментів немає сенсу навіть говорити. До такого різноманіття привело бажання виробників заробити, вловивши зручний момент зростання на ринку продаж електронних піаніно, що впевненно зростає у всіх країнах світу останні кілька років.

    Напевно, я вже трохи з’їхав з віртуальних рейок в написанні цієї статті і втомив читачів.
    Перерахую все ж кілька переваг електронних піаніно в світлі сьогоднішніх днів:
    Ви можете підключити навушники і залишитися наодинці з музикою, тим самим не заважаючи відпочивати Вашим близьким і сусідам
    (Ось і зверніть увагу на звук клавіатури, іноді так тарабанить, що сусід все одно може прийти в гості на нічний чай)
    Ви можете регулювати гучність.
    Ви можете записати Вашу композицію на інструмент, або знімні носії для подальшої редакції та прослуховування.
    Ви можете грати джаз-рок звуком блюзового органу або класичний хорал. (У нормальному електронному піаніно має бути 6-7 необхідних піаністу звуків з варіаціями-рояль, піаніно, родес (електропіано) орган класичний, орган блюзовий, клавесин, стрінгс (струнні), все інше практично тільки зайві гроші продавцю і виробнику)
    Самое “круте” цифрове піаніно важить близько 100 кг, популярне – 50 кг, так що по квартирі рухаємо без використання робітників, та й на дачу вивезти нескладно ..
    Чи не викликаємо фортепіанного майстра ніколи (раз на три роки – профілактика для дерев’яних клавіатур, економія в 5 разів, але можна і не скористатися ніколи, економія буде більше)
    Компактність в розміщенні.

    Любові до музичних інструментів всі віки покірні!
    Якісне цифрове піаніно-успіх у навчанні молодого піаніста, прекрасні музичні вечори під акомпанемент ваших близьких, а також чудовий помічник у будинку викладача музики, танців, співу … Мої рідні задоволені і теж згадують науку гри на фортепіано. Гості – завжди в захваті. Вечори більше не порожні.
    Цифрове піаніно вибрано за критеріями – надійність, зручність і комфорт.
    Бажаю вам незабаром здійснити заповітну мрію про купівлю цифрового піаніно або рояля і насолодитися чарівними звуками музики у вашому домі.

    З повагою,

    Віктор

    Your compare list

    Compare
    REMOVE ALL
    COMPARE
    0